Başkan

BAKİ TEZCAN’IN ÖZ GEÇMİŞİ

 

1-Kendinizi Tanıtır mısınız?

1957 yılında Andırın’da doğdum. İlk ve orta okulu Andırın’da okudum. Ticaret Meslek Lisesi’ni Kahramanmaraş’ta tamamladım. Üniversiteyi Adana İktisadi ve Ticari ilimler akademisi İşletme Fakültesini bitirdim. 1980 yılında mezun oldum. Askerlik görevini Kırklareli’nde yedek subay olarak yaptım. Aile mesleği olan inşaat kereste nakliyatçılığının yanı sıra 4 yıldır ortağı bulunduğum sürücü kursunda müdürlük yaptım. Refah ve Ak Partide kuruculuk, yöneticilik ve Başkan Yardımcısı görevinde de bulundum. Kurucusu olduğum Milli Gençlik Vakfında  7 yıl başkanlık yaptım.Evli ve 3 çocuk babasıyım.

2-Niçin siyasete atıldınız ve Belediye Başkanlığını tercih ettiniz?

Ben siyasete Belediye Başkanlığı için atılmadım. Benim siyasete atılmam uzun yıllar önceye dayanır. Refah partisinde yöneticilik , Fazilet partisinde kurucu ve yöneticilik.AK partide kurucu ve Başkan yardımcılığı yaptım.Bizim siyaset anlayışımızda Görev istenmez verilir prensibi geçerlidir. Bu görev yine bize verildi. Bende bize layık gösterilen bu görevi en iyi şekilde başarmaya çalışıyoruz. Başarılı olmaya da mahkumuz.

3-Göreve geldiğinizde Andırın’ın birikmiş sorunları nelerdir?

Göreve başlama tarihi olan 28 Mart 2004 itibari ile ilçemizin birikmiş olan sorunlarını şu şekilde tespit ettim. Bu en önemli sorunlar su , yol , kanalizasyon , kaldırım düzenleme ve dere ıslahı yapılması ana noktalar olarak tespit edilmiş öncelikler sırasına konularak çözümü doğrultusunda hareket edilmeye başlanmıştır.

4- Andırın Halkından beklentileriniz nelerdir.

Andırın halkının manevi desteğini bekliyorum.

5- 12 Şubat Kahramanmaraş’ın kurtuluşu ve sütçü imam size neyi hatırlatıyor.

Dünyada kendini kurtaran tek şehir K.Maraş’tır. Halkının bu özelliğinden dolayı 12 Şubat bende her zaman bir kurtuluşun bir kahramanlığın günü olarak hatırlamama sebep olmaktadır. Sütçü imam yaptığı o muazzam hareketi ile bir halkı uyandırmış ve dönemin en güçlü devletinin çapulcularını ve yerli işbirlikçilerini bu şehirden kovmayı o iman sahipleri ile başarmıştır.